Május 19-21. között rendezték meg az UltraBalaton elnevezésű futóversenyt, amelynek a szlogenje: „Azért futjuk körbe, mert ott van.” A Balaton körüli 220 km során a versenyzők bejárták a legszebb tájakat, megküzdöttek a szélsőséges időjárással, hiszen napközben közel 30 fok, este pedig 80 km/órás széllökések és szakadó eső várt rájuk, hogy végül a célban a nyakukba akaszthassák az érmet, amiért megküzdöttek.

Dorogi Futókört 19 fő és a hozzájuk tartozó kísérőcsapat képviselte a rendezvényen. Minden résztvevő célbaért, senki nem sérült le, teljesítette a maga elé kitűzött célt. A sportolók köszönik Dorog Város, a Dorogi Sport, a Dorogi Kerékpáros Klub támogatását és mindenkinek a rengeteg biztatást és szurkolást.