Szombaton rendezték meg a 2. Zúzmara Félmaratont és Futófesztivált, ahol idén 9 fővel képviseltük a Futókört. Velünk tartott még Szaló Judit Piliscsévről és ketten elkísérték a csapatot szurkolni.

A Hungexpo és a Kincsem Park területén igazi téli, de napos időjárás várt minket. A szervezők igyekeztek megtisztítani és síkosság mentesíteni a pálya útvonalát amennyire csak lehetett,de még így is maradtak jeges, havas és latyakos részek. Ez a futókat nem kis kihívás elé állították, többen terepfutócipőben vágtak neki a félmaratoni távnak.

A rajt különleges volt, hisz egy csarnokból rajtzónánként egy kis különbséggel indították el a futókat. A rajtzónákat a nevezésnél leadott tervezett egyéni céltempóval határozták meg az egyes futóknál. A táv 3 körre volt elosztva egy 8 km-es, egy 5 km-es és megint egy 8 km-es kört kellett megtenni a versenyzőknek. A 8 km-es köröknek az volt a különlegessége, hogy a Kincsem Park területén, a lóversenypálya egy részén kellett futni. A pálya több részén voltak zenei pontok, ahol különböző zenei stílussal próbáltak meg kedvezni a futóknak. A rajt/cél területen és a Kincsem Park területén még egy szpíker is biztatta, szórakoztatta az ott elhaladó sportolókat.

A verseny a nehezített körülményekhez képest mindenkinek jól sikerült, sőt többen megfutották az egyéni legjobb idejüket is ezen a távon. A célban mindenki egy szép éremmel gazdagodott. Hazafelé kellemesen elfáradva, de rengeteg új élménnyel és egy nagyszerű versennyel gazdagabban tértek haza a futóink.

Az eredmények:

2. Zúzmara Félmaraton és Futófesztivál

Sárdi Tamás – 1:38:14 – Férfi 48. – Kategória 7.
Felföldi Ádám – 1:41:39 – Férfi 76. – Kategória 9.
Pittner Gabriella – 1:42:11 – Női 7. – Kategória 2.
Sárdiné Simonyi Nikolett – 2:01:45 – Női 70. – Kategória 16.
Federics Péter – 2:02:14 – Férfi 418. – Kategória 73.
Barna József – 2:05:50 – Férfi 498. – Kategória 105.
Martin Valéria – 2:12:19 – Női 176. – Kategória 14.
Szolik Zoltán – 2:21:40 – Férfi 725. – Kategória 157.
Kottesz Gabriella – 2:21:40 – Női 309. – Kategória 33.

Külön gratulálunk Pittner Gabinak, aki a nők között összetettben 7., kategóriájában 2. helyet szerezte meg és Sárdi Tominak, aki a férfiak között 48., kategóriájában pedig a 7. helyet szerezte meg.